جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 49854
  تاریخ انتشار : 25 فروردین 1393 13:25
  تعداد بازدید : 553

  معاون رئیس‌جمهور در امور زنان خبرداد:

  پیشنهاد عفو محکومان زن به مناسبت هفته زن

  معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پیشنهاد عفو تعدادی از محکومان زن و بازدید از بند زنان در یکی از زندان های کشور را به وزارت دادگستری ارائه داده ایم.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شهیندخت مولاوردی، در نشست خبری تشریح برنامه های هفته زن و روز مادر که امروز در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد افزود: هر سال تعدادی از محکومان زن عفو می شوند البته در سالهای گذشته این کار رسانه ای نشده است اما در سال جاری در پی آن هستیم که این کار رسانه ای شود.

  وی درباره زنانی که پس بازگشت از مرخصی زایمان از محل کار خود اخراج می شوند اظهار کرد: در صورت وجود چنین مواردی زنان می توانند به معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری مراجعه کنند و ما آنان را به نهادهای مسئول ارجاع می دهیم.

  وی درباره تعامل با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اخراج نشدن زنان پس از مرخصی زایمان اظهار کرد: در کل دنیا اینگونه است که برای اعطای تسهیلات به زنان شاغل باید تدابیری اندیشیده شود تا آنان در محل کار خود دچار مشکل نشوند و ما نیز باید به این موضوع بپردازیم.

  در کمیسیون اجتماعی دولت نیز به این موضوع به ویژه در بخش خصوصی اشاره شده بود و در دستگاه های دولتی نسبت به اخراج زنان پس از بازگشت از مرخصی زایمان نگرانی کمتری وجود دارد، البته در کل نگرانی حذف زنان از حوزه های مدیریتی همچنان وجود دارد.

  مولاوردی افزود: قانون افزایش مرخصی زایمان تصویب شده است و ما نیز به عنوان عضوی از دولت باید زمینه اجرای آن را فراهم کنیم.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
16