جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 49748
  تاریخ انتشار : 24 فروردین 1393 13:20
  تعداد بازدید : 595

  مدیر زندان مرکزی قزوین تاکید کرد

  نقش شورای حل اختلاف در کاهش جمعیت کیفری

  مدیر زندان مرکزی قزوین گفت: در سال 92، 300 پرونده در شورای حل اختلاف این مرکز رسیدگی و مختومه شد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، عباس رمضانی در نخستین جلسه شورای حل اختلاف زندان مرکزی، اظهار کرد: با تلاش و اهتمام جدی اعضای شورای حل اختلاف در سال گذشته، ۳۰۰ پرونده رسیدگی و مختومه شد.

  وی ادامه داد: شورای حل اختلاف در زندان ها، حل و فصل بسیاری از شکایات را تسریع بخشیده و به عنوان یکی از روش های مؤثر در کاهش جمعیت کیفری مطرح است.

  مدیر زندان مرکزی قزوین تصریح کرد: بسیار از درگیری ها و اختلافات بین افراد با میانجیگری و ریش سفیدی حل و فصل شده و از تراکم مراجعین به محاکم قضایی و زندان ها کاسته می شود.

  وی خاطرنشان کرد: اصل پادرمیانی برای رفع اختلافات از گذشته های دور در فرهنگ غنی کشورمان وجود داشته و باید با حضور افراد تأثیرگذار در جامعه فراگیر شود.

  رمضانی با اشاره به اینکه تنها زندان، راه حل کاهش جرائم در جامعه نیست، تاکید کرد: شوراهای حل اختلاف و صدور احکام جایگزین حبس به مراتب تأثیرات تربیتی و بازدارنده تری نسبت به تحمل حبس و سلب آزادی دارند و امیدوار هستیم با تقویت شورای حل اختلاف زندان این هدف محقق شود.

  مدیر زندان مرکزی قزوین در پایان از همه اعضای شورای حل اختلاف درخواست کرد که همکارانش در سال جدید با تلاشی مضاعف برای رفع مشکلات و گرفتاری های مردم گام بردارند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
19