جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 49745
  تاریخ انتشار : 24 فروردین 1393 13:15
  تعداد بازدید : 848

  رییس دادگستری گلستان:

  وصول معوقات بانکی دغدغه قوه قضاییه است

  رییس کل دادگستری گلستان گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی و تسریع در وصول معوقات بانکی مهمترین برنامه های دادگستری گلستان برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال ۹۳ است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) احمد فاضلیان با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی " مهمترین اولویت امسال دستگاه قضایی را تلاش برای تحقق این شعار عنوان کرد و گفت: برخورد با مفاسد اقتصادی، فراجناحی است و باید بر اساس منافع ملی صورت گیرد تا جامعه مطمئن شود که در حوزه اقتصادی به دنبال امنیت اقتصادی و ایجاد فرصت های برابر هستیم.

  وی با بیان اینکه برخورد با مفاسد و رشد اقتصادی مکمل یکدیگرند در واکنش به سخنان برخی که معتقدند مبارزه با مفاسد اقتصادی، انگیزه های سرمایه گذاری را از بین می برد و امنیت آن را به خطر می اندازد، افزود: برخورد شفاف و به دور از احساسات با مفاسد اقتصادی نه تنها امنیت سرمایه گذاری را مختل نمی کند بلکه زمینه سرمایه گذاری سالم و رقابتی را نیز ایجاد می کند.

  فاضلیان با بیان اینکه برطرف شدن ریشه های فساد را رسالت خودمان می دانیم، تصریح کرد: تلاش می کنیم امسال نیز همچون سال های گذشته در قالب کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری، امنیت سرمایه گذاری های مشروع را که زیربنای ایجاد اقتصاد مقاومتی بر اساس اتکا به منابع داخلی است تامین و زمینه های لازم برای سرمایه گذاری با همکاری سایر دستگاه ها را در استان ایجاد کنیم.

  وی لازمه توسعه اقتصادی را شناسایی ظرفیت های استان، معرفی آنها و اتخاذ سیاست های تشویقی برای جذب سرمایه گذاران در حوزه های مختلف گردشگری، صنعت و کشاورزی دانست و گفت: باید از امکانات خدادادی و طبیعی موجود در استان برای توسعه همه جانبه و پایدار استفاده کنیم.

  رییس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود، وصول معوقات بانکی را از دیگر دغدغه های دستگاه قضایی استان در سال جاری عنوان کرد و افزود: این تسهیلات متعلق به بیت المال است و تاخیر در پرداخت آن علاوه بر اختلال در سیستم بانکی کشور، امکان حمایت از سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی را در استان با مشکل مواجه می کند.

  فاضلیان افزود: علاوه بر شعب ویژه رسیدگی به پرونده های معوقات بانکی در دادسراهای استان، واحدهای اجرایی ثبت اسناد و املاک نیز آماده اند تا به بانک ها برای وصول این معوقات کمک کنند.

  وی در ادامه از بانک ها نیز خواست که با اتخاذ تدابیر ویژه، بازپرداخت مطالبات بانکی را تضمین کنند.

  این مقام ارشد قضایی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز نگرانی از روند تغییر کاربری اراضی کشاورزی استان از مسئولان جهاد کشاورزی استان خواست که علاوه بر فراهم کردن بسترهای مناسب برای استفاده بهینه از منابع آب و خاک در جهت تامین نیاز استان، اهتمام خود را برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی بکار گیرند.

  فاضلیان افزود: اگر در این حوزه بی توجهی کنیم قطعا در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

  وی برداشت غیرمجاز شن و ماسه را از دیگر مشکلات موجود در بخش کشاورزی استان برشمرد و گفت: باید با شناسایی مناطق پرخطر و ملزم کردن افراد به اصلاح اراضی پس از برداشت مجاز شن و ماسه، از عواقب ناخوشایندی که از سوی این بخش استان را تهدید می کند جلوگیری کرد.

  فاضلیان با بیان اینکه بیکاری ریشه بسیاری از جرایم در استان است، گفت: باید صنعت و توسعه شهرک های صنعتی به منظور پویایی اقتصاد و کاهش معضل بیکاری مورد توجه قرار گیرد.

  رئیس کل دادگستری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود توجه به حوزه فرهنگ را از دیگر برنامه های مهم دادگستری استان در سال جاری برشمرد و اظهار کرد: ما بایدها و نبایدهای حوزه فرهنگ را با جدیت و نگاه پیشگیرانه پیگیری و برنامه ریزی می کنیم و بعد در صورت نیاز اقدامات برخوردی صورت می گیرد.

  فاضلیان با پیچیده و گسترده خواندن کار در بخش فرهنگ، افزود: برای کار فرهنگی نیاز به ابزار فرهنگی داریم و باید در این راستا حوزه های علمیه، مراکز دانشگاهی، سازمان های مرتبط مانند سازمان تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش با تدوین برنامه های مدون برای تحقق یک جامعه ی ایمن و پاک گام بردارند.

  وی با بیان اینکه ریشه بسیاری از جرائم و بدعت ها در فرهنگ غلط و رفتارهای نامتعارف است، گفت: اگر بتوانیم در جهت اسلامی کردن برخوردها، ارتباطات و معاشرت ها حرکت کنیم قطعا شاهد کاهش ناهنجاری ها خواهیم بود.

  فاضلیان حوزه فرهنگ را یکی از حوزه های موثر در ایجاد جامعه سالم و پویا خواند و از فعالان عرصه فرهنگ خواست که خودشان پیشتاز و الگو در این بخش باشند تا بتوانیم یک فرهنگ غنی اسلامی ایرانی را پایه ریزی کنیم.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
22