جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 49743
  تاریخ انتشار : 24 فروردین 1393 13:8
  تعداد بازدید : 609

  ابراز نگرانی مرکز مدافعان حقوق بشر از ابهام در وضعیت دانایی فر

  به دنبال ابهام در سرنوشت جمشید دانایی فر مرزبان گروگان گرفته شده توسط گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل، مرکز مدافعان حقوق بشر اقدام به انتشار بیانیه ای در این باره کرده است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

  «بسمه تعالی

  و من قتل نفساً بغیر نفس أو فساد فی الأرض فکأنّما قتل الناس جمیعاً ( مائده / ۳۲)

  سال ۱۳۹۳ برای ملت ایران با اخبار ضد و نقیض از وضعیت جمشید دانایی فر شهروند به گروگان گرفته شده جمهوری اسلامی ایران توسط گروهک تروریستی جیش العدل آغاز شد و به دنبال خود موجی از ابراز احساسات اقشار مختلف فرهنگی، اجتماعی و مذهبی را برانگیخت، اما متاسفانه پس از آزادی چهار گروگان همراه آقای دانایی فر، به نظر می رسد موضوع تعیین سرنوشت این شهروند ایرانی از سوی رسانه ها، نهادهای سیاسی و چهره های شاخص استان به فراموشی سپرده شده است.

  لذا مرکز مدافعان حقوق بشر ایران به عنوان نهادی مستقل و غیردولتی، ضمن ابراز نگرانی از برخوردهای سیاسی و فرقه ای با مسئله گروگان های ایرانی، از عموم رسانه ها و ملت شریف ایران استمداد می طلبد تا روشن شدن سرنوشت جمشید دانایی فر به تلاش های مجدانه خود ادامه دهند.

  همچنین از دولت محترم انتظار می رود که در راستای پاسداشت اصول پیشنهادی رئیس جمهور منتخب در منشور مدون حقوق شهروندی و به استناد بند ۱ از ماده یک فصل اول آن که تاکید دارد «کلیه اتباع ایران صرف نظر از جنسیت، قومیت، ثروت، طبقه اجتماعی، نژاد و یا امثال آن از حقوق شهروندی و تضمینات پیش بینی شده در قوانین و مقررات، برخوردار می باشند»، نسبت به پیگیری سرنوشت جمشید دانایی فر تا دستیابی به نتیجه مطلوب کوشا باشند.

  مرکز مدافعان حقوق بشر ضمن تقدیر از تلاش چهره های مذهبی، ملی و محلی، یادآور می شود که پرونده گروگان های ایرانی زمانی پایان خواهد یافت که وضعیت هر ۵ شهروند ایرانی ربوده شده، مشخص شود.»  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
27