جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 49690
  تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 14:22
  تعداد بازدید : 520

  در بیانیه کمیسیون حقوق بشر کشورهای آمریکایی؛

  واشنگتن به نقض آشکار حقوق بشر متهم شد

  در پی اعدام یک مکزیکی در آمریکا، کمیسیون حقوق بشر کشورهای آمریکایی روز جمعه واشنگتن را به نقض آشکار حقوق بشر و عمل نکردن به تعهداتش در این زمینه متهم کرد.

  به گزارش  باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه ، در پی اعدام یک مکزیکی در آمریکا، کمیسیون حقوق بشر کشورهای آمریکایی روز جمعه واشنگتن را به نقض آشکار حقوق بشر و عمل نکردن به تعهداتش در این زمینه متهم کرد.

  به رغم درخواست های بسیار برای اعدام نشدن"رامیرو هرناندز " مکزیکی و اینکه تعداد زیادی از سازمان ها و فعالان مدافع حقوق بشر از بی نظمی ها در فرآیند محاکمه وی خبر داده بودند، مقامات قضایی آمریکا روز چهارشنبه حکم اعدام وی را در زندان هانتس ویل Huntsville در ایالت تکزاس اجرا کردند.

  کمیسیون حقوق بشر کشورهای آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرد : « اینکه آمریکا به زندگی هرناندز در حالی پایان داد که ما تلاش می کردیم برای وی تقاضای تجدید نظر در حکم کنیم، نشانه این است که واشنگتن به عنوان یکی از اعضای کمیسیون حقوق بشر کشورهای آمریکایی ابدا به الزامات و تعهدات بین المللی خود پایبند نیست.»

  دولت مکزیک، اتحادیه اروپا و دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از اقدام آمریکا به اعدام این تبعه مکزیکی به شدت انتقاد کردند.

  در کنوانسیون وین که 175 کشور از جمله آمریکا آن را امضا کرده اند، آمده است هر تبعه خارجی که در یک کشور دیگر مرتکب جرم شود باید از کمک نماینده دیپلماتیک کشورش در کشور میزبان برخوردار شود.

  دیوان بین المللی لاهه در سال 2004 دستور داد پرونده 51 زندانی مکزیکی در آمریکا و از جمله همین رامیرو هرناندز که چهارشنبه اعدام شد، مورد تجدید نظر قرار بگیرند زیرا کنوانسیون وین در مورد آنها اجرا نمی شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
18