جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 49683
  تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 13:37
  تعداد بازدید : 587

  حجت‌الاسلام و المسلمین رهبر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

  افزایش "نرخ دیه" عاملی "بازدارنده" در جرائم است

  عضو کميسيون قضايی مجلس هشتم گفت: افزایش سالانه نرخ دیه مثبت ارزیابی می شود، چرا که این امر عاملی بازدارنده در وقوع نزاع، جرائم، رعایت دقت و احتیاط در تصادفات است.

  "حجت الاسلام و المسلمین محمد تقي رهبر" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به نرخ جدید دیه در سال 93 اظهار داشت: نرخ دیه بر اساس اقلام و احشام سه گانه تعیین می شود و با توجه به اینکه قیمت این اقلام ثابت نیست، هر سال باید ارزش ریالی اقلام به منظور تعیین میزان نرخ دیه مشخص شود. 

  وی ادامه داد: افزایش نرخ دیه تابع حکم شرع است و میزان آن مطابق آنچه که در اسلام مقرر شده افزایش می یابد و این امر با توجه به تورم سالانه طبیعی است. 

  حجت الاسلام و المسلمین رهبر با تاکید بر بازدارنده بودن نرخ دیه در کاهش جرائم تصریح کرد: افزایش سالانه نرخ دیه مثبت ارزیابی می شود، چرا که در این صورت افرادی که مرتکب جنایت می شوند احتیاط بیشتری به خرج خواهند داد. 

  عضو کميسيون قضايی مجلس هشتم در پایان خاطرنشان کرد: از نظر شرعی و قانونی هرچه غرامت سنگین تر باشد، افراد کمتر مرتکب جرم می شوند، بنابراین افزایش نرخ دیه عاملی بازدارنده در وقوع نزاع، رعایت دقت و احتیاط در تصادفات است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
47